• Polski
 • Deutsch
 • +48 531 288 800

  Jest kilka patentów, które cieszą się niesamowitą popularnością, jeśli mowa o oprawie muzycznej eventów, jednak powodzenie całej imprezy zależy przede wszystkim od zespołu, który dba o towarzyszący gościom repertuar.

  Profesjonalizm muzyków, doświadczenie organizatorów i szeroka wiedza na temat historii muzyki oraz najnowszych trendów to czynniki, które zdecydowanie wpływają na powodzenie całego przedsięwzięcia i satysfakcję gości. Jeśli więc agencja eventowa inwestuje w zawodowych, utalentowanych artystów, z pewnością powinna mieć w swojej ofercie cover band, który może pochwalić się bogatym repertuarem – będzie on bowiem stuprocentową gwarancją rewelacyjnego show. Zacznijmy jednak od początku.

  Czym właściwie jest cover?

  Ujmując rzecz w skrócie: cover to nowa wersja znanego już utworu, oparta na nowej aranżacji, będącej wkładem twórczym jej aktualnego wykonawcy – podkreślić trzeba jednak, że wykonawca ten nie jest pierwotnym autorem danej kompozycji. Taki sposób ekspresji był zaś podstawą działalności formacji rockowych, które do początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku bazowały właśnie na graniu coverów.

  Dlaczego covery sprawdzają się na imprezach?

  Wspomnieliśmy, że początkowo na graniu coverów skupiały się głównie zespoły rockowe, jednak od wielu już dekad nie jest to regułą. Ten rodzaj twórczości, który podczas występów często stanowi świetne show, dotyczy już niemal każdego gatunku, choć często może kojarzyć się z soulem, r&b i funkiem. Zaletą uwzględnienia cover bandów w programie eventu jest fakt, że bez wątpienia zapewnią one doskonałą zabawę zaproszonym gościom – w końcu nawet badania naukowe potwierdzają, że najlepiej bawimy się do tego, co już wcześniej znaliśmy. Zamiast więc odtwarzać muzykę z płyty, zapewnijmy uczestnikom imprezy dobrze przygotowany występ na żywo, podczas którego usłyszą oni wszystkie uwielbiane przez siebie przeboje.

  Co wyróżnia covery?

  Koniecznie trzeba jednak podkreślić, że granie coverów nie jest odtwórcze i wymaga kreatywnej pracy, pomysłowości oraz sporych umiejętności zespołu, który podejmuje się tego zadania. Wszystko dlatego, że covery nigdy nie są grane w skali jeden do jeden – zawsze proponują coś nowego, co ujawnia artystyczną osobowość ich wykonawcy. Zawodowy muzyk skupi się bowiem na tym, aby ciekawie i niebanalnie zinterpretować dany przebój, nie gubiąc przy tym jego esencji, dzięki której utwór zyskał szerokie grono odbiorców i entuzjastów. Dlaczego natomiast jest to ważne w kontekście eventów? To proste: wkład własny, a więc wykonana praca, nie będąca tylko odwzorowaniem tego, co już istnieje, spotka się z uznaniem i szacunkiem, pokaże też gościom, że występują przed nimi sami profesjonaliści. Decydując się więc na cover band zapewniamy doskonałą zabawę i jednocześnie dbamy o ekskluzywność całego wydarzenia.

  Mamy nadzieję, że dzięki temu tekstowi zwróciliście uwagę na drugie, nietuzinkowe oblicze coverów. Jeśli natomiast szukacie artystów, którzy wiedzą na ich temat naprawdę sporo – sprawdźcie naszą ofertę, która dostępna jest między innymi tutaj.